Termékenységi zavarok és nemzőképességi problémák esetén tájékozódjon hiteles forrásból!

Amennyiben gyermekvállalási problémákkal küzd vagy ilyen jellegű eltéréseket diagnosztizáltak Önöknél, keressék fel Reprodukciós Központunkat.

Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratórium Pécsi Tudományegyetem

Részletek

pecsimeddoseg.hu
pecsimeddoseg.hu

Ismerje meg klinikánkat

A Pécsi Tudományegyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján működő Reprodukciós Központ teljes körű ellátásra ad lehetőséget. A rutin ellátást a jelenleg elérhető legkorszerűbb műszerpark segíti, melyet folyamatosan bővítünk.

Az Egyetem jelentős kutatói bázissal segíti munkánkat, betegeinket ellátása érdekében. Központunk a Humán Nemzeti Reprodukciós Laboratórium keretein belül közel száz kutató bevonásával dolgozik azon, hogy új lehetőségeket tudjunk bevezetni a kezelések további fejlesztése érdekében.

A központunkban a párok kényelmes és modern körülmények között kapnak segítséget a tervezett gyermekvállaláshoz.

Klinikánkon, a párok számára jelenleg is teljes kivizsgálás (laparoscopia, hysteroscopia, szérum hormon meghatározás, immunológiai, genetikai vizsgálatok, andrológiai kivizsgálás, társszakmák bevonásával sz.e.) és kezelési mód elérhető (ovuláció indukció, inszemináció, lombik bébi).

A sikeres kezelést követően terhesgondozás, szükség esetén genetikai tanácsadás, kellemes és biztonságos körülmények közötti szülés egy helyen elérhető teljes NEAK finanszírozás mellett.

Gyakran ismételt kérdések

Kérdés Mennyi időt vesz igénybe a stimuláció?
Válasz

A gyógyszeres kezelés megkezdésétől számítva a 14. nap körül várható a petesejt leszívás, ez mindig egyéni, attól függően, hogy ki-hogy reagál a hormonkezelésre.

Kérdés Mennyi idő múlva derül ki, hogy sikeres volt-e a beavatkozás?
Válasz

A kezelés megkezdésétől számítva 6 hét múlva látható, hogy létrejött-e a terhesség. A petesejt leszívást és a megtermékenyítést követően a 3. vagy az 5. napon történik az embriók visszaültetése. Ezt követően a 14. napon kell jönni terhességi hormon meghatározásra ez vérvétellel történik.
A beültetés után 3 hét múlva kerül sor az ultrahang kontroll vizsgálatra, ahol már látható a petezsák. 
Abban az esetben, ha nem egyértelmű az ultrahang vizsgálat eredménye, ismételt terhességi hormon vérből történő meghatározására kerül sor.

Kérdés Mit jelent a 3 hét kímélő életmód?
Válasz

Az embrió visszaültetését követően a 6 -7. napon indul meg az embrió kibújása a burokból, és ezt követően kezdődik meg a beágyazódás. Ezért az első héten intenzív pihenést javasolunk.
Azt követően nem kell már nagyon szigorúan feküdni. Kerüljék a tartós ülést, az ülőfürdőt, a puffasztó ételeket, a stresszt, és a házasélet is kerülendő.

Kérdés Mikortól nem javasolt a házasélet?
Válasz

A stimulációs kezelés végén, az utolsó ultrahang vizsgálat elvégzése után, már nem javasoljuk.

Kérdés Hogy kell intézni a táppénzre vételt?
Válasz

Ha a beavatkozás kezdetétől igénylik a táppénzre vételt, akkor ehhez táppénzes javaslatot adunk. A beavatkozás kúraszerű ellátásnak minősül, ambuláns kezelésnek számít, ezért a táppénzre vételt a háziorvos végzi. A beültetéskor kapott zárójelentéssel kell a háziorvosnál megjelenni.

Kérdés Mikor érdemes terhességi tesztet elvégezni?
Válasz

Ha a beültetést követően Ovitrelle injekciót használata lesz, akkor nem érdemes a tesztet elvégezni, mert ál pozitivitást adhat. Egyébként 2 hétnél előbb nem mutat a teszt értékelhető eredményt.

Kérdés A stimuláció alatt hányszor kell az ultrahang vizsgálatra jönni?
Válasz

A gyógyszeres kezelés megkezdésekor a 6. napon kell először megjelenni az ultrahang vizsgálaton, és azt követően kb. 2-3 naponta szükséges a tüszők növekedésének nyomon követése a petesejt leszívásig.

Kérdés Mikor szükséges a férj jelenléte is?
Válasz

Kivizsgálás alkalmával a vírusszűrések elvégzésénél, spermavizsgálat végzésekor. Illetve a petesejt leszívás napjának reggelén kell a partnernek is megjelennie. Ezen események alkalmával feltétlenül, azonban bármikor jelenetükkel támogathatják a párjukat.

Kérdés Hány embrió visszaültetése javasolt?
Válasz

A törvény maximum 3 embrió visszaültetését teszi lehetővé, vagy attól kevesebbet. Ez a párok döntése. Úgy tapasztaljuk, hogy leggyakrabban 2 embrió beültetését kérik a házaspárok; mi is ezt javasoljuk a többes terhesség kivédése érdekében.

Kérdés Mi történik a számfeletti (nem visszaültetett) jó minőségű embriókkal?
Válasz

Virtrifikálásra kerülnek. Intézetünkben a fagyasztásnak és a fagyasztva tárolásnak 5 évig nincs költsége. 
5 év tárolást követően küldünk értesítést, amelyben nyilatkozniuk kell a pároknak embrióik további sorsáról. (kérjük, ha lakcím változás történik azt jelezzék telefonon a 72/536-377 vagy az info@pecsimedosseg.hu címen)

Kérdés Sikertelen kezelést követően mennyi idő múlva lehet újra próbálkozni?
Válasz

Újabb gyógyszeres kezelést 3 hónap elteltével lehet megkezdeni, kontroll vérvételeket és megbeszélést követően. 
Fagyasztott embrió visszaültetésre már a következő menstruációs ciklusban sor kerülhet, mert a fagyasztott embriókat spontán ciklusban ültetjük vissza.

Hírek

Termékenységtudatosság hete

Létrehozva: 2024. 04. 16.

El a kezekkel az embriótól! – Új szabadalom a mesterséges megtermékenyítés sikeréért a PTE-n!

Létrehozva: 2023. 11. 17.
A világban egyre több az olyan pár, akinek természetes úton nem lehet gyermeke, ezért a mesterséges megtermékenyítéssel megfogant magzatok száma világszerte nő. Sajnos a beültetések sikere napjainkban is alacsony, átlagosan csak 30-35 százalék körül...

Támogatóink

  • Unicorp Biotech